Reklama

Jeszcze rok temu była trzynasta. Dziś Julia Deluga jest wicemistrzynią Polski

Redakcja wdi24
22/06/2026 11:27

To jeden z największych sukcesów młodej wyszkowskiej lekkoatletki ostatnich miesięcy. Julia Deluga zajęła drugie miejsce w biegu na 600 metrów podczas XXXII Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi i została wicemistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej.

Zawodniczka z rocznika 2014 ukończyła finałowy bieg z czasem 1:47.74. To rezultat, który dał jej srebrny medal oraz potwierdził ogromny postęp, jaki zrobiła w ciągu ostatniego roku. Podczas ubiegłorocznego finału w Łodzi Julia zajęła 13. miejsce, uzyskując czas 1:59.83. W ciągu dwunastu miesięcy poprawiła swój wynik o ponad 12 sekund i awansowała aż o 11 pozycji w ogólnopolskiej klasyfikacji.

Jak podkreśla jej tata Paweł Deluga, za sukcesem stoi wiele miesięcy systematycznej pracy, startów i treningów.

Reklama

Droga do łódzkiego finału prowadziła przez kolejne szczeble rywalizacji. Reprezentując Szkołę Podstawową nr 3 im. Stanisława Wróbla „Jaskółki” w Wyszkowie, Julia wygrała zawody gminne w biegach przełajowych, następnie zwyciężyła na szczeblu powiatowym w Długosiodle i międzypowiatowym w Ostrołęce. Zdobyła również wicemistrzostwo Mazowsza w biegach przełajowych na dystansie 800 metrów.

W przygotowaniach do najważniejszego startu sezonu ważną rolę odegrały także występy na stadionie. Podczas zawodów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Piasecznie poprawiała swoje wyniki na 600 metrów. Dobrą formę potwierdziła również podczas Wyszkowskiej Dychy, gdzie ponownie wygrała klasyfikację dziewcząt i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji open.

Reklama

Sam finał w Łodzi nie należał do łatwych. Zawodniczki rywalizowały w upale sięgającym 30 stopni Celsjusza. Początek biegu nie ułożył się po myśli Julii, która po starcie została zamknięta przez rywalki i musiała przebijać się z dalszych pozycji. W pewnym momencie znajdowała się nawet poza czołową piątką stawki.

Młoda zawodniczka nie straciła jednak zimnej krwi. Systematycznie odrabiała straty, przesunęła się na trzecią pozycję, a na ostatnich metrach znalazła jeszcze siły do decydującego ataku. Wyprzedziła jedną z rywalek i pewnie sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Polski.

Reklama

W sukcesie Julii swój udział ma trener Adam Napiórkowski z MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka. To właśnie pod jego okiem młoda zawodniczka rozwija swoje lekkoatletyczne umiejętności. Szkoleniowiec nie kryje uznania dla swojej podopiecznej.

– Julia to zawodniczka z rocznika 2014, której rekord życiowy wynosi już 1:46.97. Jest bardzo utalentowana, ma świetne warunki fizyczne, a także głowę i charakter predysponujące do konkurencji wytrzymałościowych – podkreślił trener.

Jak zaznaczył, przykład Julii pokazuje również, jak ważna jest współpraca pomiędzy rodzicami, trenerem i klubem.

Reklama

– Julia jest zawodniczką dojeżdżającą z Wyszkowa i to kolejny przykład w naszej grupie, gdzie zaangażowanie rodzica, bardzo dobra współpraca z trenerem oraz klubem daje świetne efekty – napisał Adam Napiórkowski.

Na sportowy rozwój młodej zawodniczki wpływa także aktywność w innych dyscyplinach. Julia trenuje piłkę nożną w UKS Loczki Wyszków, gdzie rozwija szybkość, koordynację ruchową i cechy motoryczne przydatne również w lekkoatletyce.

Srebrny medal zdobyty w Łodzi jest nagrodą za miesiące pracy, konsekwencji i sportowej pasji. Dla Julii Delugi to także potwierdzenie, że droga od trzynastego miejsca w Polsce do krajowego podium jest możliwa, jeśli talent spotka się z ciężką pracą i odpowiednim wsparciem.

Źródło: Facebook/Paweł Deluga/MKS "Ostrowianka" Ostrów Mazowiecka - lekkoatletyka/oprac.red.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo wdi24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości